Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Utworzono dnia 23.06.2023

ZAŁOGA JUŻ OPUSZCZA POKŁAD…

W piątek 23 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego i zawieszeniem biało - czerwonej flagi na maszt. Po powitaniu wszystkich przybyłych, nastąpiło oficjalne wręczenie nagród, dyplomów i świadectw z czerwonym paskiem uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.

Obecny na uroczystości zastępca wójta Gminy Stary Dzierzgoń – pan Krzysztof Kosuda wręczył nagrody dla uczniów z najwyższą średnią ocen. W klasie ósmej najlepszy wynik w nauce uzyskali ex aequo Agata Twardowska i Michał Kraśnik, natomiast najlepszą średnią w całej szkole uzyskała uczennica klasy czwartej – Aleksandra Smolińska. GRATULUJEMY!!

Następnie rozpoczęła się część artystyczna: Klasa siódma w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała tegorocznych absolwentów. Każdy ośmioklasista otrzymał upominek od swoich koleżanek i kolegów z klasy siódmej. Na zakończenie swój występ zaprezentowała klasa ósma.

Montaż słowno – muzyczny pod hasłem – ZAŁOGA JUŻ OPUSZCZA POKŁAD – nawiązywał do przeżyć z minionych lat szkoły. Szczególnie wiele emocji wywołały refleksyjne piosenki.

Ośmioklasiści złożyli podziękowania panu dyrektorowi, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom, koleżankom i kolegom z młodszych klas. Życzeniom i wzajemnej życzliwości towarzyszyły łzy i wzruszenie.

Wychowawcy klasy trzeciej oraz ósmej i pan dyrektor złożyli rodzicom podziękowania, a swoim wychowankom życzyli sukcesów w szkole i życiu prywatnym.

W czasie uroczystości pożegnaliśmy również pracownicę szkoły, naszą kochaną panią Danusię Jurkiewicz, która w tym roku odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Pan dyrektor złożył podziękowania gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za wspólny rok pracy i życzył wszystkim dobrego wypoczynku.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Rodzice klasy ósmej przygotowali poczęstunek dla absolwentów i wszystkich pracowników szkoły - serdecznie dziękujemy za ten miły akcent.

Życzymy wszystkim uczniom i ich rodzicom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Utworzono dnia 29.08.2023, 00:32