ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Utworzono dnia 24.06.2022

24 czerwca 2022 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Na godzinę 8:00 poszliśmy do kościoła na mszę świętą, zaś o 9:15 w szkole, od zawieszenia flagi oraz odśpiewania hymnu, rozpoczęły się uroczystości szkolne.

Najpierw zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i nagrody dla klasy VIII - uczniowie otrzymali świadectwa i upominki, a także gratulacje z rąk Wychowawcy oraz Pana Dyrektora, zaś rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Wychowawca klasy VIII, p. Radosław Czob, w ciepłych i wzruszających słowach pożegnał swoich wychowanków. Miał też jeszcze jeden powód do dumy. Na uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Stary Dzierzgoń, Pana Marka Turleja, który nie tylko był gościem, ale przywiózł również ze sobą nagrody za dwie najwyższe średnie ocen na świadectwie. Obie nagrody powędrowały do uczennic klasy ósmej – Julii Bieńkowskiej (średnia 5,94) i Oliwii Gąsior (średnia 5,89).

Następnie przyszła kolej na klasy I-III. Najmłodsi uczniowie pracowali sumiennie cały rok i zgodnym zdaniem Wychowawców każdy z nich zasłużył na nagrodę za wysiłek i zaangażowanie włożone w naukę, więc każdy, oprócz świadectwa, dostał książkę.

Od klasy czwartej można uzyskać świadectwo z wyróżnieniem, zwane potocznie świadectwem z czerwonym paskiem. Takie też świadectwa oraz nagrody książkowe otrzymali z rąk Wychowawców i Pana Dyrektora uczniowie klas IV-VII.

Po części oficjalnej głos ponownie oddano klasie VIII, która przedstawieniem pełnym humoru chciała pożegnać się ze szkołą. I tak też było, jednak w naszych absolwentach emocje i wrażliwość wzięły jednak górę i podczas nostalgicznych piosenek nie mogli się oni powstrzymać od łez. Doskonale rozumieli, że kończy się pewien etap w ich życiu, etap który ich, ale i nas wszystkich przez lata połączył – niektórzy zawitali w nasze progi już w trzecim roku swojego życia, bo z większością właśnie spotkaliśmy się w przedszkolu. Taka jest kolej rzeczy, że trzeba się kiedyś rozstać, jednak rozstania nigdy nie są łatwe – i to też było widać dzisiaj.

Naszych absolwentów pięknie pożegnała klasa VII przygotowując z tej okazji krótki występ, który również spowodował zakręcenie się łez w oczach zebranych na uroczystości. By pozostać w pamięci starszych kolegów, siódmoklasiści wręczyli im w prezencie pamiątkowe magnesy.

Okazało się, że nasze mury opuszczają nie tylko absolwenci, ale również Pani Halina Sielawa i Pani Barbara Haras przechodząc na zasłużoną emeryturę. Pani Halina w pięknych i bardzo wzruszających słowach pożegnała się ze społecznością szkolną, Pani Basia natomiast nie mogła uczestniczyć w dzisiejszej uroczystości. Pan Dyrektor i Pan Wójt podziękowali obu Paniom za wspaniałą pracę i sukcesy, jakie odnosiły z naszymi uczniami.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli do swoich klas, zaś ósma klasa oraz ich goście na pożegnalny poczęstunek.

Życzymy wszystkim udanych wakacji, odpoczynku i nabrania energii do rozpoczęcia we wrześniu nowego roku szkolnego. Absolwentom życzymy sukcesów i powodzenia w nowych szkołach, zaś Pani Halinie i Pani Basi odpoczynku, relaksu i wytchnienia na nowym etapie życia.

PS. Pisanie tego tekstu nie było łatwe – tyle emocji dziś było, że nie sposób ubrać wszystkiego we właściwe słowa. Pożegnania nigdy nie są łatwe…

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Utworzono dnia 27.06.2022, 11:49