Wyjazd na rewię na lodzie

Utworzono dnia 13.10.2023

12 października 2023 r. uczniowie klas I-VII udali się do Gdańska do hali widowiskowo-sportowej „Olivia” na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”. Celem wyjazdu na było rozbudzenie zainteresowań sztuką, uwrażliwienie na piękno, kształtowanie właściwych postaw podczas odbioru sztuki oraz integracja zespołów klasowych, a także dostarczenie wielu przeżyć emocjonalnych, estetycznych i muzycznych.

Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk, rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Oglądane widowisko wszystkim się bardzo podobało. Było ciekawie zaaranżowane. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wyjazd na rewię na lodzie

Utworzono dnia 23.10.2023, 20:52