Wycieczka do Elbląga klas 0-III

Utworzono dnia 07.03.2024

7 marca 2024 roku uczniowie klas 0 – 3 udali się na wycieczkę do Elbląga. Jednym z punktów programu był dwugodzinny pobyt w salonie zabaw „Meksyk”, gdzie dzieci mogły do woli poszaleć korzystając z basenu z kulkami, zjeżdżalni i innych atrakcji.

Następnie udały się do Mc Donald’s w centrum handlowym „Ogrody”, aby spożyć upragniony posiłek.

Głównym, i zarazem ostatnim, punktem programu było obejrzenie sztuki „Królowa Śniegu” w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Jest to opowieść o sile przyjaźni i zwycięstwie Dobra nad Złem. Bohaterami baśni są Gerda i Kaj, dwójka przyjaciół, która zostaje rozdzielona za sprawą okrutnej królowej. Do serca Kaja dostaje się odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który sprawia, że chłopiec zaczyna być obojętny na ludzkie uczucia. „Znieczulony" w ten sposób młodzieniec daje się uprowadzić Królowej Śniegu do jej zimnego pałacu. Zrozpaczona Gerda, nie wierząc w śmierć przyjaciela, wyrusza na jego poszukiwania.

Baśń uczy i przekonuje nas jak wielka jest siła miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystkie przeszkody, a w rezultacie pokonać zło.

Przedstawienie bardzo nam się podobało. Było bajkowe za sprawą występujących tam aktorów, ale momentami budziło grozę, kiedy na scenie pojawiała się Królowa Śniegu. Muzyka była tak przejmująca, że z łatwością można było się wczuć w panującą atmosferę, która ze sceny przenosiła się na widownię

Wycieczka była niezwykle udana i dostarczyła wszystkim uczestnikom pozytywnych doznań. Już w autobusie snuliśmy plany na kolejne wyjazdy do teatru.

Wycieczka do Elbląga klas 0-III 2024

Utworzono dnia 15.04.2024, 22:57