W styczniu bieżącego roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XXXI edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej, organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Ssaki naszych lasów”.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 21 uczniów z klas VI–VIII. Celem szkolnego etapu było wyłonienie czterech osób, które będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu.
Najwyższą liczbę punktów uzyskały i tym samym zakwalifikowały się do II etapu konkursu, który odbędzie się 12 marca w Iławie, następujące uczennice:
• Aleksandra Smolińska
• Maria Sobocińska
• Weronika Kijowska
• Marcelina Wiśniewska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Koło Łowieckie „Knieja” ze Starego Dzierzgonia, które objęło patronat nad wydarzeniem, za co składamy serdeczne podziękowania. Nagrody oraz upominki wręczył prezes Koła Łowieckiego, pan Roman Kulpa, w towarzystwie pana Mariusza Makowskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a naszym reprezentantkom życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.


