24 października wyruszyliśmy, wraz z naszym opiekunem i trenerem p. W. Putonem, na Powiatowe Igrzyska Młodzieży w unihokeju chłopców. Naszą szkołę i gminę reprezentowali uczniowie:

4. Mateusz Owsiany

5. Kacper Ilejko

6. Błażej Nienadowski

Gospodarzem Turnieju była Szkoła Podstawowa w Mikołajkach Pomorskich.

Po przybyciu na miejsce nastąpiło przywitanie drużyn i ustalenie sposobu rywalizacji.

Nasza drużyna swój pierwszy mecz rozpoczęła od razu z gospodarzem - szkołą z Mikołajek Pomorskich. W mecz weszliśmy dość nerwowo i nie mogliśmy wykorzystać wszystkich szans, przez co pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie p. Wojtek uspokoił nasze emocje i podpowiedział, gdzie szukać zwycięstwa. To był sygnał i się udało. Wygraliśmy z gospodarzem 3:1

W drugim meczu podejmowaliśmy Bągart, z którym ostatecznie wygraliśmy 11:1

Do ostatniego spotkania ze Sztumem podchodziliśmy z dwoma zwycięstwami i brakowało nam jednego zwycięstwa do kompletu punktów. Po bardzo efektownej i technicznej grze wygraliśmy 10:1, a cały turniej bez porażki i z kompletem punktów. Po rywalizacji nastąpiła dekoracja zawodników medalami oraz pucharem dla najlepszej drużyny w powiecie, czyli nas - Szkoły Podstawowej w Myślicach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został nasz kolega Igor Zawadzki, który otrzymał upominek od organizatorów. Niezwyciężeni i bardzo szczęśliwi, wróciliśmy do szkoły. Kolejnym etapem są półfinały wojewódzkie.

Utworzono dnia 20.11.2023, 21:34