Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców

Utworzono dnia 15.05.2023

W piątek 12 maja o godz. 8.45 rozpoczął się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Rozgrywki prowadzono w dwóch kategoriach wiekowych „chłopcy młodsi”, czyli reprezentacja szkoły z klas III-V i „chłopcy starsi” - reprezentanci z klas VI- VIII. Gościliśmy u siebie piłkarzy młodszych i starszych ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu i Szkoły Podstawowej w Bartach.

Rozgrywki rozpoczęły się od przywitania gości, przydzielenia im szatni i wylosowania numerków, kto z kim zagra i w jakiej kolejności. Sędzią głównym Turnieju był Pan Wojtek, który zadbał, by Turniej odbył się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Na boisku sędzia główny omówił z drużynami zasady gry i życzył powodzenia mówiąc „niech wygra lepszy”. Jako pierwsi stanęli na boisku piłkarze starsi ze szkół w Myślicach i Starego Dzierzgonia i po zaciętym meczu, gdzie bramki padały z różnych pozycji, lepsi okazali się zawodnicy gości. Dalej młodsi z Myślic podejmowali młodszych ze Starego Dzierzgonia i po wyrównanym pojedynku rzuty karne wyłoniły zwycięzcę - byli to chłopcy z Myślic .W następnych meczach Myślice pokonały Barty w obu kategoriach wiekowych, a na koniec Turnieju Barty mierzyły się ze Starym Dzierzgoniem i mimo prowadzenia Bart w meczu starszych i młodszych, to przed ostatnim gwizdkiem lepsi okazali się zawodnicy ze Starego Dzierzgonia. Emocji było bardzo dużo, zarówno wśród zawodników, jak i ich trenerów, którzy podpowiadali swoim zawodnikom, jaką taktykę na dany mecz obrać. Ostatecznie Turniej zakończył się następująco:

W kategorii chłopcy młodsi:

I miejsce: SP Myślice

II miejsce: PS Stary Dzierzgoń

III miejsce: SP Barty

W kategorii chłopcy starsi:

I miejsce: SP Stary Dzierzgoń

II miejsce: SP Myślice

III m-ce SP Barty

Wszystkim serdecznie gratulujemy pucharów, które ufundowali Dyrektor Szkoły Podstawowej w Myślicach Sławomir Barnik i główny organizator Wojciech Puton. Dziękujemy raz jeszcze za wspaniałą rywalizację z poszanowaniem przeciwnika i do zobaczenia na boisku za rok.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z Międzyszkolnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców: https://youtu.be/mosYLdvb0o0

Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców 2023

Utworzono dnia 15.05.2023, 21:50