Utworzono dnia 03.06.2023

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie naszej szkoły brali udział w różnego rodzaju zabawach i aktywnościach zorganizowanych specjalnie dla nich. Jedną z nich była możliwość występu w szkolnym Mini Playback Show. Każda z klas przygotowała przynajmniej jedną piosenkę, która została zaprezentowana zgromadzonej na widowni publiczności, a na scenie zaprezentowanych zostało aż 15 utworów. Wszystkim wykonawcom gratulujemy występów i dziękujemy za świetną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo: https://youtu.be/zT8tzVOoDuk

Uczniowie klas IV-VIII, po występach w Mini Playback Show, brali udział w grze terenowej- podchody. Polegała ona na rywalizacji klas w znalezieniu klucza. Po otrzymaniu map z trasą uczniowie poszczególnych klas wyruszyli w drogę wykonując różnorodne zadania na stacjach. Wykazali się kreatywnością, pomysłowością i wiedzą podczas rozwiązywania łamigłówek i zadań wymagających logicznego myślenia. Wykonywali popularne układy taneczne takie jak np. Macarena, Gangnam Style. Bandażowali losowo wybrane części ciała kolegów papierem toaletowym. Nie zabrakło również zadań wymagających sprawności fizycznej i zwinności. Uczniowie sprawnie kozłowali piłkę, skakali na skakance, kręcili hula hop, skakali na gumowych piłkach, stali na jednej nodze przez określony czas. Brali udział w zabawie „Kim jestem?” trafnie formułując pytania i odgadując postać ukrytą na obrazku. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie otrzymali ostatnią wskazówkę zawierającą informację o miejscu, w którym powinni szukać klucza. Ostatecznie rywalizację wygrała klasa IV. Gra wymagała umiejętności odczytywania mapy, orientacji w terenie, sprytu i spostrzegawczości. Uczniowie wspaniale sobie ze wszystkim poradzili świetnie się przy tym bawiąc.

Gdy starsi uczniowie zajęli się zabawą w podchody, młodsze dzieci udały się na boisko szkolne, gdzie czekała na nie ulubiona postać z bajki - Minionek oraz Panie animatorki, które przygotowały dla dzieci mnóstwo zabaw m.in. takich jak różnego rodzaju konkursy, puszczanie baniek oraz możliwość zrobienia sobie tatuażu.

W przerwach między zabawami czekał zaś na wszystkie dzieci słodki bufet z watą cukrową i pysznymi babeczkami upieczonymi przez rodziców, za które bardzo dziękujemy.

Dzieci miały także dodatkową atrakcję w postaci dmuchanych zamków oraz lodów ufundowanych przez Wójta Gminy Stary Dzierzgoń Pana Marka Turleja, za co również chcemy serdecznie podziękować.

Na zakończenie dnia pełnego zabaw i emocji rozegrano mecz piłki siatkowej Nauczyciele - Uczniowie. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Zarówno Uczniowie, jak i Nauczyciele, dali z siebie wszystko kończąc rozgrywki z wynikiem 1:2 dla Uczniów.

Zawodnicy pogratulowali sobie uczciwej walki zapowiadając rewanż w przyszłym roku.

Dyrektor, dzieci i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Myślicach składają serdeczne podziękowania dla firmy DAM-ROB Sp. z o.o. z Zalewa za zasponsorowanie atrakcji na Dzień Dziecka: waty cukrowej, którą uwielbiają wszystkie dzieci oraz animatorek, które z dużą dawką energii i humoru razem z żywą maskotką Minonkiem (tu podziękowania skłdla Pana Adama Dąbrowskiego) dostarczały dzieciom wrażeń. Przedstawiciele firmy obdarowali również dzieci kolorowymi lizakami i niebieskimi balonami z logo swojej firmy. Dziękujemy także przewodniczącej Rady Rodziców Pani Klaudii Kosieradzkiej za pozyskanie wyżej wymienionego sponsora i zaangażowanie. Raz jeszcze dziękujemy Panu Markowi Turlejowi za dmuchane zamki i smaczne lody, a rodzicom za upieczenie przepysznych babeczek.

Dzień Dziecka 2023

Utworzono dnia 10.06.2023, 12:30