Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Utworzono dnia 15.11.2023

13 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczął się on od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, następnie klasy IV i VII przedstawiły montaż słowno-muzyczny, który wprowadził zebranych w atmosferę patriotyzmu i szacunku dla historii naszego kraju. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne podkreślając w nich znaczenie naszego kraju, istotę patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego. Artyści włożyli dużo serca i zaangażowania w przygotowanie akademii, co też spotkało się z gromkimi brawami ze strony zgromadzonej publiczności, która w skupieniu obserwowała występy swoich kolegów i koleżanek.

W trakcie apelu mieliśmy zaszczyt gościć Wójta Gminy Stary Dzierzgoń, pana Marka Turleja, który wygłosił krótkie przemówienie, podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, a także przekazał na ręce Samorządu Uczniowskiego kwiaty, które zostały złożone pod kamieniem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Całe wydarzenie było nie tylko okazją do uczczenia ważnej rocznicy, ale także do rozwijania w uczniach patriotyzmu, szacunku dla historii i tradycji Polski. W ten wyjątkowy dzień wszyscy zebrani razem stanęliśmy, by wspólnie czcić naszą niepodległość, pamiętać o tych, którzy walczyli za nią i kształtować w sercach młodego pokolenia miłość do ojczyzny.

Film z apelu można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/hv5PEtS5Y-U?si=lcXWknE3979DZPsg

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2023

Utworzono dnia 20.11.2023, 21:48